(ФОТО) На 58 години, Тилда Свинтон без шминка на црвен тепих во Кан

Англиската актерка Тилда Свинтон на 72-то отворање на филмскиот фестивал во Кан се појави „закопчана до грло“ и измами воздишки кај присутните.

Имено 58-годишната актерка на своето лице скоро и да немаше грам шминка.

Исто така, Тилда овојпат и накитот го оставила дома, па сите присутни беа воодушевени од нејзиниот природен изглед и младолико лице, иако е на крајот на шестата деценија.