(ФОТО) На хуманитарен настан: Кејт Мидлтон заблеска во лелеав фустан

Совршен летен стајлинг

Кејт Мидлтон беше во посета на центрите за помош на сиромашните, а на средбата со тамошните луѓе, кои ги користат услугите на тој центар, не можеше да ги сокрие солзите.
Помина неколку часови разговарајќи со нив и ветувајќи им дека ќе им помогне.

Она што предизвика големо внимание, како и секогаш кога станува збор за неа, е нејзиниот стајлинг. 

View this post on Instagram

A post shared by Kate Middleton All Outfits (@katemiddletonalloutfits) on


Овој пат, таа избра бел, лелеав фустан кој ја нагласува половината. Со оваа комбинација, таа избра бели салонки, со кои ја заокружи оваа модна приказна на најдобар начин.

Минималната шминка и косата - брановидно стилизирана, се нешто од што таа со години не отстапува, а без сомнение, белата боја изгледа одлично на неа.

извор:zenskikutak