(ФОТО) Најдобро облечените дами на Греми наградите 2020

На вчерашното 62-ро издание на фамозните Греми награди, на црвениот тепих повторно видовме одлични креации.

Бијонсе, Ријана и Џеј Ло го прескокнаа тепихот, Аријана Гранде изгледаше како модерна Пепелашка, Дуа Липа рака под рака со момчето го воскресна стилот од 90-тите, а домаќините Алиша Кис и Карди Би воодушевија со припиени и светкави креации.

Ова се најдобрите аутфити од големата вечер.

Ники Минаж

Аријана Гранде

Дуа Липа

Алиша Кис


Росалиа

Лизо

Гвен Стефани

Грејс Елизабет