(ФОТО) Најпопуларните чизми оваа есен: Одговараат на сите модни комбинации

Ако поради нешто ја сакаме есента и полесно го прифаќаме заминувањето на летото, тоа се феноменалните есенски модни парчиња.

Кога станува збор за обувките, веќе неколку сезони меѓу трендовите доминираат ниските рамни чизми во војнички стил.

Така е и оваа година, па овие чизми жените ги носат апсолутно со секакви комбинации- од фустани до плисирани здолништа, фармерки или елегантни панталони.

Моделот може да го изберете по својот стил- ниски, високи, со светки, нитни, ланци или потполно едноставни...

Во нашата галерија може да најдете модели од брендовите на „Fashion Group“ Македонија, кои може да се најдат во вашиот гардеробер.