(ФОТО) Најтренди боја за оваа есен: Мора да ја имате во гардеробер

Океј, време е да го прифатиме фактот дека летото е скоро готово и време е за есенски парчиња и есенски бои, а оваа е најтренди според светските трендови..

Во новите колекции на светски познатите брендови, голема популарност се дава на една одредена боја - а тоа е зелена! Речиси е невозможно да се најде зелено парче кое не е распродадено.

Фустани

Фустани во сите должини, а во зелена боја. Миди фустаните се совршени за комбинирање со високи чизми, но исто така и со патики и есенски кондури. Зелената боја одговара на сите нијанси на кожата, а парчињата од оваа боја изгледаат многу луксузни и скапи отколку што навистина се.

„Matching“ парчиња

Уште еден голем моден тренд од кој не се откажуваме оваа есен е појавување на парчиња, или комбинирање на ист горен и долен дел. Оваа есен предлагаме тоа да биде во зелени тонови. 

Горен дел


Долен дел

Ако пак се одлучите за нијанса на зелено за долниот дел, ви предлагаме класични панталони или разиграно здолниште.