(ФОТО) Наталија блесна во најубавиот црвен фустан во Кан

Веќе подолго време црвената боја доминира на килимот во Кан. Тоа го докажаа и славните дами со нивниот моден избор на годинашното издание на најгламурозниот филмски фестивал во светот. Една од нив беше и рускиот супермодел Наталија Водјанова. Нејзиниот фустан остава без зборови.