(ФОТО) Никој не очекуваше да се вратат во мода: Овие чизми се тотален хит

Сигурно многу од вас ќе се израдуваат што чизмите на полна пета се враќаат во мода. Освен што во нив ќе изгледате повитко и како со подолги нозе, тие се многу поудобни од класичните чизми на високи потпетици, па од таа причина ова се омилените обувки на многу од жените.

Уште една добра работа е што овој тренд може да се носи баш со секоја модна комбинација. Сјајно изгледа со фармерки, но и со елегантни фустани.