(ФОТО) Нина Бадриќ и Ела Дворник блеснаа во ист фустан: На која подобро ѝ стои?

Познато е дека празниците се вистинско време за светкави аутфити, па тоа е модниот избор на многу дами за новогодишната ноќ. Црните фустани никогаш не излегуваат од мода, а супер изгледаат во светкава варијанта, па две хрватски дами покажаа како може да се износи еден таков модел!

Станува збор за идентичен фустан-сако со светки и сатенски ремен, за кој се одлучија Нина Бадриќ и Ела Дворник.

1. Нина го облече фустанот со мрежести хулахопки, и одлично ѝ стои со залижана коса.

2. Трудницата Ела пак се одлучи за поинаква комбинација, имено со искомбинира со бел ремен и црвени салонки.

На која подобро ѝ стои?