(ФОТО) Нов моден тренд ги полуде ѕвездите

Проѕирни (транспарентни) блузи и кошули се повеќе популарни и дефинитивно ќе бидат вистински хит следната сезона
Многу светски познати модни куќи, како Loewe, Christian Dior и Tom Ford, го ставија својот акцент токму на вакви проѕирни парчиња за својата нова колекција пролет 2020 година, забележува Вог.

Познатите дами веднаш се вљубија во овој моден тренд.
Иако веќе е доста студено надвор, убавиците како Џиџи Хадид и Емили Ратаковски, кои сакаат да се разголат, сè повеќе се потпираат на блузи од суптилна ткаенина над нивниот градник.

На крајот на октомври, на пример, Џиџи Хадид се прошета низ улиците на Њујорк со проѕирна блуза, откривајќи го нејзиниот црн градник и широки пантолони со висок струк со.

Патем, Хадид честопати се појавува на јавни настани во отворени тоалети.
Во септември, таа пристигна на забава во Лондон во црн костум со панталони со две парчиња, а под нејзината јакна беше откриен прекрасен поглед.

Моника Белучи е исто така обожавателка на транспарентни блузи и кошули. На модната ревија Dolce & Gabbana, таа се појави облечена во бела костум и црна транспарентна (проѕирна) кошула под јакната.

Кристен Стјуарт, Софи Тарнер, Кендал Џенер и Викторија Бекам исто така се луди за новиот моден тренд!