(ФОТО) Нов тренд го освојува светот: Врзете ги врвките над панталони - трик кој ги издолжува нозете

Нагласување на половината, градите или колковите - сите овие се сосема стандардни модни практики што се користат со векови.

Ова лето, дизајнерите повикуваат да ги потенцирате... зглобовите на нозете.

Современите жени првично беа изненадени од овој тренд.
Овој мини тренд не потекнува од социјалните мрежи (што се смета за реткост според денешните стандарди), туку од модната писта, а беше забележан на пролет/лето ревии на познати модни брендови кои го претставија трендот, настапувајќи на Лондонската модна недела.

Подоцна, ја видовме истата техника во уличен стил. 

Комбинацијата на широки панталони со сандали со врвки изгледа убаво и впечатливо - но за да изгледате елегантно во преден план, а не ексцентрично, можете да изберете покласични и помирни комбинации.

фотографии: profimedia и instagram

изовр:stil.kurir