(ФОТО) Одличен предновогодишен избор: Меланија во фустан кој ѝ стои на секоја жена

Меланија Трамп му се придужи на сопругот Доналд Трамп на божиќната вечера во Флорида.

Првата дама на САД, повторно воодушеви со совршениот вкус за мода.

Меланија блискаше во мал црн фустан кој ја прати линијата на телото и ги истакнува сите облини. Високите црни салонки допринесоа за елегантниоѕ изглед и ги истакнаа нејзините витни нозе. 

Целата комбинација ја зачини со дијамантски ѓердан.