(Фото) Ова се најпознатите фармерки кои ги обожава Меган Маркл, а ќе ги обожавате и вие!

Меган Маркл го полуди светот за многу кратко време, бидејќи нејзината врска со принцот Хари стана јавна. Така, во тој период сета таа облека стана речиси света, па многубројни парчиња што ги носела, веднаш се распродале. Слично како овие фармерки кои по стајлингот на Маркл станаа едни од најпопуларните во светот.

Фармерките на брендот Mother, Меган ги носеше во ноември , кога се прошета со принцот Хари. Следниот ден нивната продажба се зголеми за дури 200 проценти, а фармерките беа продадени веднаш, а листата на чекање беше резервирана од 400 луѓе.

Сега половина година подоцна, тие се повторно достапни онлајн и чинат 228 долари.