(ФОТО) По мислењето на познатата Ана Винтур: Два модели што се хит сезонава

Имено, Ана Винтур во ново видео за „Вог“ откри во какви капути вреди да се инвестира оваа сезона.

Станува збор за два модели.

Крзнениот капут со леопард дезен скоро и да стана класика, а Ана препорачува да вложите во модел од вештачко крзно.

Капут со строг војнички крој е секогаш во мода, а за оваа сезона моделите во црвена боја се фаворитот на Винтур.