(ФОТО) Природна убавина: Катарина Ивановска без шминка

Деновиве Катарина Ивановска ужива во Маврово, настрана од градските гужви.
Од таму сподели фотографија на Инстаграм, на која е во потполно природно издание, без трошка шминка на лицето, и изгледа одлично.Ова не е прв пат топ моделот да објавува фотографии без шминка, дури и честопати го прави тоа, покажувајќи ги сите совршености и несовршености на своето лице, кои патем се дел од секој од нас. 

View this post on Instagram

A post shared by Katarina ivanovska (@katarina_ivanovska) on


(ФОТО) Ја отвори летната сезона: Катарина Ивановска во тренди костим за капење


Тамара и Катарина го пијат кафето во парк: Мал пикник за големи дружења