(ФОТО) Таа е жив пример дека убавината е во едноставноста

Едноставноста, природноста и елеганцијата веќе одамна се симбол за убавина и стил без грешка.

Така се облекуваа и дивите како Одри Хепберн, а овој безвременски стил го обожаваат и денешните модни икони како Кејт Мидлтон.

Меѓу нив е и пејачката Никол Шерцингер, која воодушеви со своето најново модно појавување.

Имено, таа се појави во бел фустан со плисиран долен дел, на кој искомбинира сандали и чанта со плетени детали во крем боја.

Долгата и густа коса ја скроти во растурена плетенка, а цалокупниот изглед го заокруќи со шешир во бордо боја.