(ФОТО) Топ 7 модели на панталони што треба да ги имате сезонава

Убавите панталони можат да направат секоја жена да се чувствува како модел на насловна страница.

За жал, топлите летни денови се далеку зад нас. Со првите постудени денови, кратките фустани, летната и потенка облека отстапуваат место на попрактични работи како панталони.

Модерените панталони се задолжителни во плакарот на секоја дама.

Дизајнерите подготвија модели за нас оваа есен со толку различни и елегантни силуети и ткаенини што би било штета да не се искористи барем еден од нивните дизајни.


Панталони со „банана“ крој

Панталоните во крој банана се погодни за најразлични женски фигури. Самиот дизајн ќе ги прилагоди колковите и ќе ви го направи струкот потенок. Само треба да го истакнете сето тоа со ремен.

Таков  модел во сиви нијанси воопшто не изгледаат досадни. Дополнете го аутфитот со плетен џемпер, со таква комбинација сигурно нема да погрешите.


Paper bag

Панталони со ваков дизајн формираат набори што ја прават вашата половината да изгледа уште потенка. Важно е да се напомене дека ваквиот модел на панталони треба да бидат слободни на колковите, во спротивно нивниот корисен ефект ќе се изгуби.

Современите дами се заљубени во овие панталони заради нивната леснотија и разновидност. Тие можат да се комбинираат и со блуза и високи потпетици, како и со гломазни џемпери и масивни сандали, но можете да ги искомбинирате и со балетанки.


Кожени панталони

Ако излезете со кожени панталони на улица, со сигурност ќе ги соберете сите погледи. Предностите на оригиналната кожа е тоа што нечистотијата лесно се отстранува.

Тие, исто така ќе бидат вашиот совршен штит против студениот ветер. И последно, но не и најмалку важно - ќе бидете облечена по последна мода.


Кадифени панталони

Кадифето е особено привлечно во есен кога сакаме да се опкружиме со топлина и удобност. Панталоните од оваа ткаенина е добар избор сезонава во секојдневниот живот.

Комбинирајте ги со тексас кошули и маици, џемпери или кожени јакни. Погодни чевли се бели патики, чизми на платформа или софистицирани чевли со високи потпетици.


Карго панталони

Карго панталони со големи џебови на колковите не ја губат својата важност и додаваат груб допир на вашата слика.

Доколку се одлучите за ваков модел на панталони, дополнете го вашиот изглед со модерни чизми, со ваква комбинација никогаш нема да погрешите. Овие панталони ќе ја истакнат вашата нежна личност.


Карирани панталони

Кога ќе дојде есента, е добро да го носиме овој класичен принт. 

Во текот на оваа сезона, побарајте панталони со контрасти и разни бои, односно панталони кои се карирани.


Панталони со низок струк

Ниската линија на половината на панталоните се врати, но овој пат моделите се многу полабави. Тие се погодни не само за дами со долги нозе, туку и за жени со „триаголна" фигура. Викторија Бекам одлично го има искомбинирано овој модел на панталони, кои се исклучително соодветни за деловен изглед, доколку ги искомбинирате и вие за на работа ќе им покажете на сите дека сте вистинска бизнис дама.