(ФОТО) Vanity Fair Oscars 2020: 10 аутфити од постоскаровската забава

Традиционално, после доделувањето на Оскарите, магазинот „Венити фер“ организираше голема забава на која се појавија познати личности од светот на шоу бизнисот.

Повторно не се разочаравме во изборот на славните ѕвезди и видовме необични креации.

Еве 10 од најзабележаните аутфити на вечерта:

Хајли Бибер

Џон Леџенд и Криси Тиген

Џесика Алба

Габриел Јунијон и Двејн Вејд

Софија Вергара

Елизабет Бенкс

Кјара Ферањи

Кери Вашингтон

Елизабет Чемберс

Оливија Вајлд