(Фото) Вториот невестински фустан на Меган и новиот костим на Хари!

По едноставниот бел невестински фустан кој конечно го видовме денеска, Меган Маркл и Принцот Хари го променија својот стајлинг за вечерната забава.

Имено новата принцеза повторно избра едноставна комбинација, исто како и Хари кој избра елегантен костим.

Креаторот е Стела Макартни.