(ФОТО) Заблеска на црвениот килим: Зендаја во фустан од 2500 евра

Оваа година на People's Choice Awards, актерката Зендаја ја освои награда Женска филмска ѕвезда за 2019 година, но тоа со сигурност го заслужи.

Облечена од стилистката Лоу Роуч во фустан на „Кристијан Есбер“, потпетици и накит на Кристијан Лобутин од брендот Надин, актерката не дозволи да се забележи нешто друго, освен холивудски гламур.

Погледнете го стајлингот на Зендаја на Хаштаг.мк