(ФОТО) Заблескајте во чизми за секоја прилика како Меган Маркл

Меган Маркл и принцот Хари го одбележаа британскиот Remembrance Day, денот кога се присетуваат на британските војници кои загинаа во Првата светска војна.

Војвотката од Сасекс за првпат присуствуваше на неговото одбележување, а за истото одбра елегантна комбинација, составена од темносин каппут и темносина кадифена беретка. На капутот Меган носеше црвен афион кој е симбол на Remembrance Day. Капутот го збогатила со тенко црно ременче, а целата комбинација со кожни ракавици.

Чизмите на војвотката погледнете ги на Хаштаг.мк