,

(ГАЛЕРИЈА) 25 најпребарувани фустани на „Гугл“ за 2019 година

Убедливо најпопуларно модно парче оваа пролет се фустаните, особено оние „миди“ и „макси“ кои во текот на целата сезона се must have.

Порталот Who What Wear успеа да дојде до податоци на „Гугл“ врз основа на кои направи листа со 25 најпребарувани фустани за 2019 година. Одри Хепберн од малиот црн фустан создаде безвременско парче кое сѐ уште е на врвот. 

Topshop Black Built Up Slip Dress

Alice and Olivia Leopard-Print Dress

Les Reveries Gathered Silk Crepe de Chine Maxi Dress

Paco Rabanne Printed Cotton-Jersey Midi Dress

Ganni Dufort Polka-Dot Silk-Blend Satin Midi Wrap Dress 

Останатите фустани погледнете ги на порталот Who What Wear.