Гоца Тржан доживеа сообраќајка, нејзиниот сопруг е виновен за инцидентот

Гоца Тржан и нејзиниот сопруг Радомир Новаковиќ, утринава доживеале сообраќајка, јавија српските медиуми. Нема повредени, а по сударот не е направена поголема материјална штета, информира „Блиц“.

- Раша управуваше со возилото, а Гоца седеше на совозачкото место. Поради невнимание се судри со друг автомобил управуван од жена. На лице место веднаш е направен записник од полициските служби. Сопругот на Тржан е виновен за инцидентот и ќе мора да ги плати трошоците - изјави еден од очевидците на настанот.