Хороскоп: Одличен прв викенд во декември за овие знаци

Овен

Доколку сте во врска, можете да очекувате финансиска поддршка од партнерот, а се препорачува и заеднички да инвестирате во иднина. Постојано имате впечаток дека вашиот партнер нешто крие од вас. Слободните овни во овој период се претерано агресивни и ќе избркаат некој што им е драг.

Бик

Долг период ќе имате сосема различни интереси, а особено ви се допаѓа нечие внимание и присуство. Покажете ги вашите емоции кога се среќавате со саканите и не плашете се да бидете романтични пред празниците или во некоја друга добра прилика. Доколку влегувате во нови љубовни приказни, проценете ги вашите опции и потоа отворено изразете ги своите намери.

Близнаци

Добри вести за вас! Сега е идеално време да ја преболите поранешната љубов. Ѕвездите се перфектно усогласени, што значи дека ќе бидете екстра привлечни за спротивниот пол. Затоа, не трошете време и енергија на бившите, туку фокусирајте се на новата среќа во вашиот живот.

Рак

Ова е чувствителен период за вас од различни аспекти. Можни се емотивни блокади во односот со партнерот, без разлика дали имате партнер или сте слободни, ќе ве следат периоди на изолација или емотивна дистанца, разни тешкотии. Совет е да соберете внатрешна сила и да имате многу трпение во очекување дека ќе ви осамнат нови сончеви, љубовни и среќни денови.

Лав

Ова е среќен период за вас. Но, ова е и поволен период за самоанализа и за истражување на подлабоки нивоа, кои се проблеми во врската кои инаку се потешки за разбирање. Еден од вас ќе биде фокусиран на истражување на духовни или културни теми, барање и откривање на вистината како пар и, зошто да не, заедно да го откриете светот низ „царството на љубовта и световите“.

Девица

Изгледате задоволни во нечие друштво и знаете како да создадете атмосфера со љубов. Важно е правилно да процените нечии чувства, сè што се случува помеѓу вас и саканата личност секогаш го претставува „подобриот дел од реалноста“. Смислата наоѓате во заедничките планови, има „детали“ кои особено ве инспирираат. Саканата личност нетрпеливо чека да ги исполните ветувањата, но вие имате добра љубовна стратегија и ништо не препуштате на случајноста.


Следна страна