И тоа се случи: Тотално модно промашување на Меланија Трамп

Како што се приближуваат последните денови наТрамп во Белата куќа, американските медиуми се повеќе се сеќаваат на неуспехот на првата дама, а таа дополнително им помогна на последниот ден од 2020 година со избор што е прилично необичен за неа, пишува Глоси.

Имајќи предвид дека Меланија Трамп сме навикнати да носи фустани и палта од А-линија кои малку и се шират под градите и ја издолжуваат фигурата, таа прилично ги изненади сите што го следат нејзиниот стил кога излезе од хеликоптерот на тревникот во Белата куќа во сосема поинаков модел. .

За да се врати од краток одмор, сопругата на Трамп избра преголем и долг капут што не ја следи линијата на телото на ниту еден нејзин дел.

Тој е широк дури и во областа на ракавите и се чини дека има благ ефект на „надуеност“, а има и големи ревери. Таа дури се одлучи за кариран модел.

Визуелно е скратена и благодарение на фактот што сеуште актуелната прва дама не носеше потпетици, што се нејзин заштитен знак, туку избра рамни кожни чизми.

Иако целата комбинација, особено со додавање на црни кожни ракави, е многу шик, се добива впечаток дека Меланија можеше да избере далеку подобро за нејзината фигура - особено затоа што ги брои последните денови како прва дама на САД.

Благодарение на ветерот, фризурата на Мелани не можеше да се пофали, па ваквиот изглед на убавата Словенка беше прогласен за целосен неуспех.

Извор: Стил Курир

Фото:  Profimedia