Имаат милиони, среќен брак, се обожаваат: Љубовната приказна на најубавиот пар во Холивуд е вредна за почит

Прво беа колеги, а потоа се заљубија и станаа еден од најубавите парови во Холивуд

Мила Кунис и Ештон Качер имаат љубовна приказна направена за Холивуд. Многумина се со мислење дека за неа може да се сними филм, а што е уште поважно, трае со децении и не ѝ се гледа крајот.

Од растење на различни страни на светот, до тоа што и двајцата глумеа заедно во важни достигнувања за двајцата, до тоа што се скараа, па повторно се смирија и се заљубија години подоцна, па стапија во брак, добија две деца. - ова е нивната љубовна приказна во кратки редови.

Сепак, таквата љубов заслужува многу повеќе, а ако ги сакате и Мила и Ештон, еве ви шанса подобро да ја запознаете нивната љубовна приказна и сето она низ кое поминале низ годините.

- Мислам, како можеш да не го сакаш, нели? Тој е толку одличен - изјави Мила за ЕТ за нејзиниот сопруг на премиерата на „Jupiter Ascending“ во февруари 2015-та година.

Двојката е толку во склад што дури и се забавуваат исмејувајќи ги насловите на таблоидите кои шпекулираат за нивниот брак. Во објава на Инстаграм во 2019-та година, парот се насмеа кога видоа насловна страница од списание што го објавува нивното „раскинување“.

„Готово е меѓу нас“, рече Кунис, читајќи од нејзиниот телефон додека Качер ги исмева насловите во позадина.

- Се чувствував задушено. И ги зедов децата. Откривте една многу мрачна тајна.

View this post on Instagram

A post shared by Mila Kunis (@milalkunis)


Како се запознале Мила Кунис и Ештон Качер?

Мила е родена во Черновци, Украина, тогаш сè уште дел од Советскиот Сојуз, а потоа се преселила со семејството во Лос Анџелес кога имала седум години. И покрај тоа што не зборуваше ни збор англиски кога дојде во Америка, таа почна да глуми во реклами на деветгодишна возраст, а откако имаше неколку помали улоги во ТВ емисии и филмови.

Таа доби улога во „Шоуто на 70-тите“ во 1998-ма година со лажење на продуцент за нејзината возраст. Таа тогаш имаше само 14 години.

Качер е роден и израснат во Седар Рапидс, Ајова, заедно со неговиот брат близнак Мајкл. Тој пронашол интерес за глума во средно училиште и, откако бил модел, се преселил во Лос Анџелес за да се занимава со глума. Имаше 20 години кога беше поканет во таа емисија од 70-тите. Тоа беше една од неговите први работни места, а подоцна стана главен А-листер.

Токму ова шоу ги спои Мила и Ештон. Тие глумеа двојка, а Кунис дури го имаше својот прв реален бакнеж со Качер за сцена во шоуто!

Мила и Ештон повторно се видоа на доделувањето на Златните глобуси во 2012-та година, каде што и двајцата добија награди. После тоа, Ештон за прв пат ѝ призна на Мили дека е лудо вљубен во неа.

- Се појавив пијан кај неа дома, околу два часот по полноќ и само почнав да врескам „Ти и текилата ме полудувате“ – се присетил Качер.

- Ѝ реков дека ја сакам, а таа ми рече: „Не кажувај го тоа ако не го мислиш. Ќе ме сакаш ли наутро кога ќе се разбудиш од овој мамурлак?“

Следниот ден, се сеќава Качер, ѝ кажал на Мила дека сè уште го мисли тоа, а таа подоцна му кажала дека сфатила дека се чувствува на ист начин.

- Навистина се случи - рече Кунис потврдувајќи ја приказната на нејзиниот сопруг.

Брачниот живот на Мила Кунис и Ештон Качер

Кунис и Качер се верија во февруари 2014-та година и го дочекаа своето прво дете, ќерката Вајат, во октомври 2014-та година. Тие се венчаа во Калифорнија во јули 2015-та година.

Тие го добија своето второ дете, синот Дмитриј, во ноември 2016-та година, а оттогаш живеат во селска куќа во Беверли Хилс, Калифорнија.

Во јуни 2023-та година, во пресрет на нивната осма годишнина од бракот, Качер сподели едноставна, но слатка порака до својата сопруга на Инстаграм. Тој објави слика од Кунис со раширени раце и насмеана под виножитото, заедно со натписот:

- Јас сум најсреќниот човек на светот.

View this post on Instagram

A post shared by Ashton Kutcher (@aplusk)


Подемите и падовите на Ештон Качер и Мила Кунис

Сепак, тоа не значи дека парот немал тешки времиња. Качер зборуваше за главните здравствени проблеми со кои се бореше во декември 2022-ра година.

- Еден ден се разбудив и имав проблеми со видот, едвај гледав. Ми го намали слухот, што влијаеше на мојата рамнотежа и не можев да одам. Имав васкулитис - се сеќава тој.

Состојбата предизвикува згуснување на ѕидовите на крвните садови, што доведува до ограничен проток на крв, што доведува до потенцијални компликации како што се згрутчување на крвта и оштетување на органите. Ако крвните садови во ушите се засегнати, тоа може да доведе до губење на слухот. Губење на видот се јавува кога крвта е ограничена да стигне до очите. Според д-р Агус, васкулитис може да се случи кај секој здрав човек, со краткорочни или долгорочни последици.

Мила цело време беше покрај него во оваа борба.


Извор: glossy.espreso