Имам 63 години и секоја година изгледам сѐ помлада: Таа старее наназад, а ова е клуч на нејзината неверојатна младоликост

Таа има 63 години и себеси се нарекува фитнес фанатик, а вели дека ја открила својата тајна за одржување на млад умот, тело и дух. Гим Тан, мајка од Калифорнија, која ја запозна на TikTok, продолжува да ги воодушевува следбениците со својот жесток став, како и со својот младешки изглед.

Фитнес ентузијастката е потпишана како @californiaistoocasual на TikTok и неодамна сподели видео со обожавателите објаснувајќи дека верува дека старее како убаво вино.

Всушност мислам дека изгледам помладо оваа година од минатата година.

Но, која е тајната на убавината на 63-годишната жена за да го отклучи стареењето во стилот на Бенџамин Батон? Еве што ја одржува младолико.

@californiaistoocasual My next challenge is running the nyc marathon in Nov! Woo!! #runner #motivation #positivity #positivity #lifestyle #healthy #runnerover60 #momsoftiktok Adventure of a Lifetime - Coldplay


Според Гим, сè се сведува на позитивен поглед на животот, како и на една клучна состојка - не размислување за годините.

Облечена во елегантен црн фустан во комбинација со жолт, црно-бел накит во боја, мајката им порача на своите фанови:

- Годините се само бројка. Сум кажала и порано, но повеќе од тоа, фокусирајте се само на она што ве прави среќни. Фокусирајте се на она што ве прави да се чувствувате добро.

Таа ја нагласи важноста да бидете опкружени со луѓе кои ве ценат и сакаат и кои исто така можат да ве научат на различни аспекти од животот.

Оваа средовечна инфлуенсерка собра околу 247.000 следбеници на TikTok и со текот на годините постојано повторува дека најдоброто допрва доаѓа додека навлегува во нејзините 60-ти. На 61-годишна возраст, Тан објави видео на кое среќно трча по улица со широка насмевка од уво до уво. Во видеото со речиси 150.000 лајкови, фитнес фанатикот откри дека е во „најдобрата форма“ во животот.

@californiaistoocasual Ready for the half marathon this Sunday!! Ran the outer loop of Central Park today with @Mya Miller. #runners #centralpark #nyc #halfmarathontraining #trainingday #motivation #training #momdaughterduo #momsoftiktok original sound - Gym Tan


- Трчам подалеку и потешко отколку во моите 20-ти.

Таа ги повика луѓето да не се плашат од стареењето, туку да го прифатат, нагласувајќи дека животот „навистина може и станува подобар“.

Следбениците се воодушевени од мајката од Калифорнија која не мисли дека јогата и надуените елеци се „добра вибрација“.

Се разбира, коментарите продолжија да се редат.

@californiaistoocasual This is 62. Eat as healthy as you can. Exercise daily. Be grateful and kind. Keep a positive mindset. Don’t ever be afraid of getting older. #proaging #ageisjustanumber #stylehasnoage #beautyhasnoage #fitatanyage #twinning #momdaughter #momsover60 #momsoftiktok original sound - Wes.Tankersley


„Ја сакам оваа порака! Стареењето е привилегија што многумина ја немаат“, „Ова е неверојатно“, „Нашето тело не се распаѓа затоа што старееме, тоа е затоа што ги прекинуваме навиките на нашата младост“ и Ти си искрено еден од најпаметните влијателни личности што ги следам. Те сакам“.


(DailyMail)


Foto: TikTok/californiaistoocasual / screenshot