Ѕирнете во домот на Анѓелка Прпиќ: Овде го најде мирот по турбулентниот развод, а еден детаљ посебно го одзема здивот! (ФОТО)

Актерката го уредила домот со многу љубов и внимание

Домот на Анѓелка Прпиќ е прекрасно катче кое актерката го уредила со многу грижа.

Имено, актерката на својот Инстаграм често објавува фотографии од својот дом во кој живее по разводот со поранешниот сопруг Дарио.

View this post on Instagram

A post shared by Andjelka Prpic (@andjelkap)


Голем плазма телевизор, пијано и аголна софа во боја на песок ја красат нејзината дневна соба, додека кујната ја опреми во кафено - црни бои. Неколку пати досега популарната актерка и водителка спомна дека готвењето не и е силна страна, но со оглед на нејзината кујна никој не би рекол дека е така.

Сивите детали се нагласени и во луксузната спална соба, а нејзиниот брачен кревет е омилено парче мебел за сите членови на семејството.

Анѓелка со многу љубов го уредила домот во кој посебно место зазема катче наменето за креативниот ентузијазам на нејзиниот наследник. Јакша, инаку, сака и знае да црта, па гордата мајка се потрудила да му обезбеди се‘ што му е потребно.


Фото: Инстаграм - screenshoot - Анѓелка Прпиќ

ГАЛЕРИЈА: