Јелена Ѓоковиќ директно од кревет испрати порака: Допре до многумина

Јелена Ѓоковиќ, сопругата на тенисерскиот ас Новак Ѓоковиќ, објави фотографија од креветот на која таа е без шминка и со широка насмевка.

„Животот денес се организира така што сите работи ќе бидат според планот и единственото нешто што можев да сторам е да се препуштам и верувам дека сè ќе биде во ред“, напиша сопругата на Ноле.

"Овде, додека ги сумирам своите впечатоци, на сите мајки, татковци и воспитувачи и професионалци кои ги следеа овие 15 вебинари последните неколку месеци им испраќам многу љубов. И благодарност. Баш пораснавме заедно! Ми пишавте дека се чувствувате охрабрено, поддржани, полесно се носите со детски промени и фази. Колку големи убави промени за вас и за децата и за целиот свет. Ви благодарам “, напиша Jeлена, а нејзините придружници рекоа дека е прекрасно што секогаш се обидува да советува и да помага и ѝ го пофалија изгледот.

Сопругата на Новак Ѓоковиќ, без грам шминка, целосно природна и насмеана изгледа одлично.

View this post on Instagram

A post shared by Jelena Djokovic (@jelenadjokovicndf) onФото: Инстаграм

Можеби ќе ве интересира:

Фотографија на денот: Како ангел чувар - Тара од трибините го бодри тато Новак Ѓоковиќ 

Јелена Ѓоковиќ прави ајвар: Вистинска балканска домаќинка