Јована Јоксимовиќ ја воодушеви публиката со прекрасна вест на 41 година, Жељко во солзи поради гордост: Не застануваме на 3

Бракот на Јована и Жељко Јоксимовиќ беше крунисан со три прекрасни деца

Прекрасна љубовна приказна го следи бракот на Јована и Жељко Јоксимовиќ, кој бил склучен дури три пати. Музичарот и водителката се запознале додека работеле на Евровизија организирана во Белград, а само неколку месеци подоцна започнале романса која резултирала со заеднички живот, тројна венчавка и раѓање на три деца.

Ќерките близначки Ана и Срна, како и синот Коста, уште повеќе го разубавуваат бракот на Јована и Жељко Јоксимовиќ, а со заедничките напори постигнаа професионални успеси кои продолжуваат да растат. На денешен ден пред три години, кантавторот и автор на шоуто „Uranak“ ја основа телевизијата К1, која по гледаност малку се израмнува со оние со национална фреквенција.

View this post on Instagram

A post shared by Jovana Joksimovic (@jjovanajoksimovic)


Јована прва ја сподели својата гордост за деловните достигнувања со следбениците на Инстаграм, напоменувајќи дека таа и нејзиниот сопруг имаат само години работа пред нив и дека ова е само почеток и кусур од она што се подготвени да го понуди на публиката. Очигледно е дека славните сопружници нема да застанат на број три, дека се надеваат на долги години лидерство, уште подобра гледаност, новитети и напредок.


Фото: Youtube - screenshoot -  Republika TV/ Инстаграм