Карлеуша била заљубена во колега, а тој не сакал да чуе за неа: Ова е нејзиното прво љубовно разочарување

Јелена Карлеуша била заљубена во колега. Кога била тинејџерка, нејзината љубов ја освоил пејачот Жељко Шашиќ, кој бил десет години постар. Таа еднаш јавно проговори за тоа и откри дека тој тогаш не бил заинтересиран.

- Верувам дека оваа приказна нему му е многу смешна, а сега и мене. Жељко е прекрасно момче, но мојот вкус драстично се промени откако имав четиринаесет години. Сите мои љубови од детството беа прекрасни. Секоја љубов ми беше возвратена, се до младиот пејач Шашиќ, кој беше многу постар од мене и, се разбира, не го интересираше детето - јас. Па, таму го доживеав првото разочарување во љубовта, но и научив лекција: треба да се бориш за љубовта. Тогаш беше многу големо лице, имаше долги локни. Сите девојки, особено оние од Земун, го засакаа Жељко Шашиќ, а и јас - рече Јелена, која искористи една прилика да му се „закани“ на Шашиќ.

- Се сеќавам, тој беше во Будва на плажа со 50 свои обожавателки и не сакаше ни да ми каже „здраво“. Му пријдов и застанав пред пешкирот на кој лежеше блокирајќи му го сонцето и му реков: „Ќе бидам поголема ѕвезда од тебе!“ - се присети Ј.К.


Шашиќ никогаш не зборуваше на оваа тема, но во едно интервју за Курир истакна дека би сакал да сними дует со Карлеуша.

- Имав многу понуди. Пред се‘ ми е грижа за идејата, песната и датумот. Мора многу да се соберат за да се договорам. Можеби со Јелена Карлеуша. Тоа би било одлично. Не знам ни дали ќе сними нешто, дали воопшто и треба. Жената е се‘присутна, не и треба ни песна, секогаш е актуелна. Не знам на кој начин ќе функционира. Иако, јас сум прилично прилагодлив, но тоа не мора да значи ништо. Ова не е покана за Карлеуша да ме повика на дует, но ако ми текне ќе и се јавам - изјави тогаш Шашиќ.


Фото: Инстаграм 

Видео: Youtube