„Катерино моме“ ечеше во Гранд: Мими Јовановска во секој круг е сѐ подобра

фото:instagram/mimijovanovskaa

Од сите македонски кандидати кои сезонава се натпреваруваат на „Ѕвездите на Гранд“, велешанката Мими Јовановска особено се истакна.

Синоќа таа повторно го воодушеви жирито. Тие ѝ порачаа дека отпеала маестрално.
Мими настапи со модерна верзија на „Катерино моме“ и „Циганка је малена“ од Есма Реџепова.

Погледнете го настапот на нашата Мими и уживајте:
(настапот на Мими е на 01:30:30)

(ВИДЕО) Жирито во транс: Мими од Велес со „Судбо моја" направи бум во „Ѕвездите на Гранд"