Кажете збогум на големиот стомак со ова овошје

Не секогаш вежбањето е единствената работа што можете да ја направите за борба против маснотиите. Научниците откриле  дека постои плод со кој едноставно можете да кажете „збогум“ на вишокот килограми.

Нутриционистите ја открија тајната што ќе ви помогне да се ослободите од маснотиите во стомакот.

За да го направите ова, само треба да јадете специфично овошје. Станува збор за цариградско грозје или бела рибизла.

Неговиот сок има навистина позитивни компоненти кои се неопходни за здрав живот. Тој е во категоријата суперхрана и содржи витамин Ц, антиоксиданти и полифеноли.

Ова овошје помага да се ослободиме од вишокот течности во организмот. Има хиполипидемични својства и ја подобрува функцијата на црниот дроб и цревата. Со тоа, помага во губењето на тежината.