Кои се вашите среќни месеци според хороскопскиот знак

Овен

Април ќе биде најсреќниот месец за овните во 2020 година, затоа испланирајте ги важните работи правилно. Мај и јули ќе бидат успешни. Нема да биде лесно во август и октомври, а септември ќе биде најтежок.

Бик

2020 година ќе биде подобра од 2019 година. Април ќе биде најуспешен, јуни и јули ќе бидат поволни, ве чека дисхармонија во март. Но, ноември ќе биде многу лош и тогаш мора да бидете внимателни. Секоја грешка може да биде фатална.

Близнаци

Најдобар месец за Близнаците ќе е август. Март и мај ќе бидат добри, октомври нема да биде многу добар. Април ќе биде многу лош.

Рак

Најдобриот месец за ракот ќе биде јули. Септември и ноември ќе бидат успешни, март и април не се многу успешни..

Лав

Најуспешниот месец за Лавот ќе биде ноември, а најлош месец ќе биде април. Сметајте на среќа во август и септември, гледајте во јули и октомври.

Девица

Добра година за девиците. Септември ќе биде најдобар, јули, октомври и ноември исто така ќе бидат успешни. Ќе мора да стиснете заби во март. 

Вага

Ќе имате среќа во декември, но март нема да биде поволен за вас. Април и октомври ќе бидат добри месеци, февруари и јули - не толку многу.

Шкорпија

Ноември ќе биде најдобар, август - најлош. Март и октомври ќе бидат успешни, не многу успешни - април, јули, септември.

Стрелец

Среќата на Стрелецот ќе се насмевне во декември. Септември и октомври ќе бидат поволни. Март нема да биде многу добар а јуни ќе биде најнегативен.

Јарец

Ако март е успешен и полн со радост, тогаш септември е спротивен.  Особено успешни месеци за јарецот годинава според астролозите ќе бидат јули и август ..

Водолија

За водолијата сè ќе биде добро во март и април, не толку во август и декември.

Риби

Најуспешниот месец за претставниците на овој хороскопски знак ќе биде март. Најнегативен  декември. Работите ќе одат добри јули, но септември и ноември ќе бидат тешки за рибите.