Која е сестрата на Меланија Трамп: Во добро и лошо, првата дама секогаш може да се потпре на Инес! (ФОТО)

Не сакајќи да се оддели од Инес, Меланија го одложи преселувањето во Белата куќа

Првата дама, Меланија Трамп, има постара сестра Инес Кнаус, која живее во Њујорк. И покрај тоа што таа е дел од едно од највлијателните семејства во Америка, Инес успеа да остане анонимна.

Иако се неверојатно блиски, Меланија и Инес скоро никогаш не се појавуваат заедно во јавност. Сепак, добро информирани извори тврдат дека Инес е најдобрата пријателка на првата дама, како и личност од голема доверба.


Детство

Иако живееле во мал град, на Меланија и Инес никогаш не им недостасувало ништо и живееле многу добро.

Нивниот татко Виктор бил продавач во автомобилска компанија, а Амалија шивачка во фабрика за детска облека.


Во слободното време, Амалија шиела облека за своите ќерки, а кога Меланија научила да скицира, ја дизајниралаоблеката што мајка ѝ сестра ѝ и ја шиеле.

„Меланија никогаш не носеше ништо од продавница“, рече една од нејзините поранешни пријателки.


Кога започнале средно училиште, Меланија и Инес се преселиле во Љубљана, во стан што го купил нивниот татко. Живеејќи во главниот град на Словенија, сестрите сонувале да станат модни дизајнери.

Сепак, според играта на судбината, фотографот Стен Јерко ја молел Меланија да му позира и наскоро таа станала модел. Додека другите девојки од светот на моделот ги минуваат своите ноќи во клубови, Меланија по снимањето секогаш се враќала во станот во кој ја чекала нејзината сестра.

Од почетокот на деведесеттите, Меланија одлучува да се пресели во Милано, а Инес ја следи.


Додека Меланија сонувала за кариера во моделирање, Инес сонувала да стане моден дизајнер.

"Никако не можеше да се пробие во светот на модата. Инес никогаш не беше како другите девојки кои се преправаа дека се кралици. Беше многу приземна и љубезна", рекол извор близок до нив.

Кога Меланија се преселила на работа во Њујорк, ја следела и Инес.

Иако никогаш не била видена во јавноста покрај Меланија и Доналд Трамп, Инес е среќна да сподели фотографии од нејзиното детство, но и актуелни фотографии од првата дама. Нејзините профили на Фејсбук и Инстаграм се отворени и сите имаат увид во нејзините објави.


Денес Инес живее во еднособен стан на Парк Авенија, вреден 2 милиони долари, кој е во сопственост на организацијата на Трамп. Таа се занимава со уметност.

„Инес е многу посветена сестра“, изјави за сестрите Луиса Бечирија, моден дизајнер од Милано. И додаде дека Инес секогаш била со Меланија, дури и кога се родил Барон.


Фото: Profimedia/ Инстаграм

Можеби ќе ве интересира:

Од експлицитни фотографии до прва дама: Меланија Трамп како модел

(ФОТО) Меланија Трамп во деловна комбинација која ќе ја копира секоја жена