Компатибилни се: Седум најдобри астро комбинации за брак

Иако секоја комбинација на хороскопски знаци е способна за среќен, здрав брак, на некои им е многу полесно да го постигнат затоа што нивните желби и карактери се хармонични, а овие 7 пара хороскопски знаци им припаѓаат на нив.

Кога мислиме на астролошка компатибилност, обично мислиме на сексуална хемија или со други зборови, гледаме на краток рок. Но, ѕвездите исто така ни даваат увид во долгорочните предвидувања, како што е компатибилноста за брак. Астролозите така ги издвојуваат најдобрите комбинации на хороскопски знаци за успешна и среќна врска.

И додека краткорочната и долгорочната компатибилност може да има некои заеднички карактеристики, како на пример, дали вашите карактери работат добро заедно, заедно со емоционалната и сексуалната хармонија, брачната компатибилност зема во предвид дополнителни фактори. На пример, за знаците да бидат компатибилни за брак, тие мора да имаат заеднички елементи, како што се слични вредности, цели и префериран начин на живот, бидејќи, на крајот на краиштата, тие го споделуваат.

1. Овен и Лав

Изгледа како да се природни сопатници. Како огнени знаци, двајцата се желни да го извлечат максимумот од уживањето во животот. Двајцата сакаат партнер кој е подготвен да оди во авантури и да го види светот со нив. Под влијание на Марс, Овенот внесува страст во врската, додека Лавот под влијание на Сонцето нуди разум и рамнотежа. Заедно тие формираат огнено дуо со големи изгледи за „сè додека смртта не не раздели“.

2. Бик и Јарец

Бикот, управуван од Венера, е насочен кон создавање дом, тоа е знак што сака да создаде најбезбеден и најлуксузен живот што може, а нивниот сон е да најдат со кого ќе го споделат. Овде влегува Јарецот, знак кој копнее по сигурност, структура и партнер со кого ќе го гради животот вредно. Кога двајцата завршуваат заедно, тоа е неверојатна сила што е тешко да се запре и тие постигнуваат одлични работи, додека стануваат посилни како двојка. Покрај тоа, тие имаат одлична предиспозиција да негуваат долгорочна страст.

3. Близнаци и Вага

За двајцата припадници на овој знак, склучувањето брак е всушност остварување на стравови - оние во кои тие „се смируваат“ и се ограничени. Тие бараат постојана ментална стимулација и предизвици и им треба партнер со кој никогаш нема да изгубат теми за разговор. За среќа, тие совршено се надополнуваат. На пример, на Вагите им треба време да се полнат со енергија, што пак им дава можност на Близнаците да ги извршуваат своите интереси и страсти. Тоа е само еден вид рамнотежа што опишува како нивниот брак работи како одлично животно партнерство.

4. Риба и Рак

Нема такви романтично идеалистички ликови како Риби, и тие често имаат тенденција да се предадат целосно во врските со цел да реализираат љубовна фантазија за себе. Поради тоа, тие завршуваат со скршено срце, но имаат најмалку шанси тоа да им се случи со Ракот. Припадниците на овој знак, зад својата „заштитна школка“ ја кријат ранливата страна и големата емпатија и ја разбираат емоционалната природа на Рибите. Оваа романтична врска меѓу нив има длабоки корени, таа е полна со нежност и меѓусебна поврзаност.

5. Девица и Бик

На Девиците им е тешко да најдат партнер кој ги исполнува нивните стандарди и кој исто така може да издржи конструктивна критика во добронамерниот дух во кој е дадена. Бикот е и тврдоглав и доволно самоуверен за да остане верен на себе. Покрај тоа, Бикот кај Девицата може да разбуди квалитети што дури и не знаела дека ги има. Партнер кој ви помага да бидете најдобри? Тоа е она што го сакате покрај вас цел живот.

6. Шкорпија и Јарец

Шкорпијата, управувана од Плутон, е генерално доминантен партнер во повеќето врски, но кога ќе се сретнат со Јарец, откриваат дека тие се всушност најсреќните во однос на урамнотежената динамика на моќта. Тоа е затоа што со Јарецот управува Сатурн и има свој погонски систем. Она што ги приближува особено е фактот дека Јарецот има енергија што ја прави Шкорпијата подготвена да му верува, да се отвори и да се впушти, што ретко го прави. Оваа врска е обвиена со страст и взаемно воодушевување.

7. Стрелец и Водолија

Кога огнениот Стрелец ќе се сретне со Водолија, тие го запалуваат пламенот на она што ги прави уникатни, наместо да се обидат да ја скротат својата индивидуалност. И двата знака се насочени кон слободата и им треба многу простор за да бидат токму тоа што се. Едни во други, тие наоѓаат партнер кој го разбира она одвнатре. Ова значи дека има мал притисок за усогласување, што за двата карактери може да биде главен убиец на врската. Овие двајца можат долгорочно да коегзистираат мирно, прославувајќи ја уникатноста на едни со други и да си поминат убаво на тој пат.