Меки и нежни: Пижами и ноќници со кои сонот се претвора во јаве

Сонот е една од најважните потреби на секој човек, а особено на жената која во текот на денот има еден тон обврски. Нема ништо поубаво од мирен и удобен сон, а за истиот да биде таков голема улога игра и изборот на облеката за спиење, односно пижамите или ноќниците.

Тие треба да меки, нежни, удобни - едноставно да не ги чувствуваме дека се дел од нашето тело, а сепак да бидат функционални. Токму овој опис е соодветен на пижамите и ноќниците кои ги има во продажните салони на Bonatti Македонија.

Доколку сте љубител на пижами, нема да погрешите какви и да одберете. Сатенски или памучни, изборот го правите вие, а Bonatti има за секого по нешто.

А, кога сме кај ноќниците, асортиманот е уште поголем. Освен памучните и сатенските, можете да најдете ноќници со чипка, кој дефитивно ќе ја истакне вашата сензуалност.

Сите овие предлози можете да ги најдете на официјалната страна на Bonatti Македонија, а доколку посетите некоја од продавниците на каса ќе ве дочека и попуст од 20% на сите пижами и ноќници. Оваа неодолива акција трае до недела - 03.11.2019 година.