Љубовен хороскоп за декември 2023 година: Стрелците ги бркаат поранешните партнери, Лавовите се на мета на спротивниот пол

Погледнете ги астролошките прогнози за вашиот знак во декември 2023 година.

Што ќе ни донесе декември 2023 година на љубовен план?

Овен

Во последниот месец од годината особено ќе почувствувате недостаток на љубов и романса. Ако ова чувство е неподносливо, тогаш преземете ги првите чекори и поканете интересна личност на состанок. Универзумот ветува дека овие состаноци ќе поминат добро и ќе бидат со голем потенцијал!

Бик

Ќе сакате некои промени за да го освежите вашиот љубовен статус и да доживеете нови емоции. Ѕвездите ве советуваат да не го менувате партнерот, туку околината. На пример, одете на краток одмор заедно, одете на необичен состанок. За доброто на експериментот, можете да живеете одвоено неколку дена!

Близнаци

Во декември ќе уживате во мир и хармонија во односите. Пријатното чувство на самодоверба ќе ви помогне да ги балансирате другите области од вашиот живот. Размислете за интересен новогодишен подарок за вашиот партнер, нешто што излегува од вашата комфорна зона.

Рак

Месецот ќе биде малку напорен, особено за слободните Ракови. Можеби неколку луѓе ќе ве прашаат на состаноци одеднаш. И не одбивајте. Не го сфаќајте состанувањето премногу сериозно сега. Опуштете се и уживајте во разговорот и запознавањето.

Лав

Во декември ќе бидете популарни кај спротивниот пол. Но, бидете внимателни, некој може погрешно да ја протолкува вашата учтивост за флерт. Доколку сте во врска, не треба да давате причини за љубомора. На самците Лавови исто така не им требаат излегувања од досада, можете сами да си го организирате времето и да запознаете некого.

Девица

На почетокот на зимата ќе имате голема шанса да ја запознаете вашата сродна душа. Сè може да се случи како во романтична комедија. Ќе бидете задоволни со себе и ќе се средите многу овој месец, и така ќе ја запознаете таа нова личност. И не заборавајте да се насмевнете! Ова ќе го привлече вашиот иден партнер.


Следна страна