Локните на Џенифер Лопез ги воодушевија жените: Еве како да ги направите дома за само десет минути

Направете си совршени локни за десет минути

Бујната и здрава коса на Џенифер Лопез е совршено обликувана во секоја прилика, а атрактивната пејачка и актерка не крие дека будно ги следи трендовите за убавина. Делумно поради работата, но и поради тоа што е вљубеник во модата и козметиката.

Холивудската дива е препознатлива и по големите локни, кои не само што и даваат волумен на косата, туку и се погодни за секоја пригода. Додека порано требаше да посетите фризер за да ја добиете оваа прекрасна фризура, сега постои начин како да креирате локни какви што Џенифер сама ги преферира со помош на неколку едноставни трикови.

View this post on Instagram

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)Имено, на социјалната мрежа TikTok можеме да видиме дека припадничките на понежниот пол станале опседнати со големи локни.

@sweastyle Secret to bouncy Velcro curls when you have no dyson #velcrorollerstutorial #hairstyle Western music, trap soul, R&B beat (866926) - Daisuke"D.I"Imai


Препорачливо е да ги набавите таканаречените топли, или електрични виткачи со кои фризурата ќе ви трае подолго. Истиот ефект можете да го добиете со класичните виткачи, но во целиот процес треба да вклучите пена за коса и фен.


ФОТО: Инстаграм