Македонскиот дизајнер Златко Џеј Зи Џеј си направи капут од ќебето на баба му: Лесно, едноставно и модерно

Кога си добар во тоа што го рабтиш, и кога на истото тоа му се посветуваш со љубов, тогаш успехот не познава граници - а доказ за тоа е и македонскиот дизајнер Златко Јовановски, познат како Џеј Зи Џеј (JZJ).

Тој ја имаше честа да создаде креации за најголемите музички имиња на Балканот, Цеца и Карлеуша, но покрај екстравагантните креации, тој докажува дека умее да направи од ништо - нешто.

Цеца во потполност ми веруваше во создавањето на креација за неа: Македонскиот дизајнер Златко JZJ открива детали од соработката

После Цеца, Карлеуша: Македонскиот дизајнер Златко Џеј Зи Џеј ја облече Јелена (ФОТО)

На ТикТок видео покажа како од ќебето на баба му, си направи капут, кој е многу модерен и топол.

@jzj_zlatko #jzjkingofsparkle #fyp #make #coat #fashion #style #fashiondesigner #diy #designer #tetovo #skopje #balkan #wool #style #foryou #viral #fornite #desig The Business - Tiësto

@jzj_zlatko #handmade #jzjkingofsparkle #fyp #fy #fashion #style #coat #blanket #fashiondesigner #designer #fornite #viral #tetovo #makedonija #balkan #design The Business - Tiësto