Меган Маркл по стапките на Кејт Мидлтон: Се појави во издание кое чини колку автомобил на просечен Балканец

Фото: Children’s Hospital Los Angeles / MEGA / The Mega Agency / Profimedia

Војвотката од Сасекс се појави во шик облека што ја носеше по втор пат, земајќи пример од Кејт Мидлтон

Меган Маркл за време на посетата на Детската болница во Лос Анџелес избра волшебен фустан, каде приматот го имаше цветниот принт.

Војвотката од Сасекс водеше работилница за болни деца наречена „Буквално исцелување“ на која раскажуваше и читаше приказни и на тој начин им го разубави времето во болницата.

Мајката на две деца додаде допир на пролетно веселба на нејзината облека во шик цветен свилен фустан со горен дел како кошула од Оскар де ла Рента, вреден 3.240 евра.

View this post on Instagram

A post shared by Meghan Markle (@meghan.markle.official)


Таа претходно го носеше истиот фустан за нејзината документарна серија „Хари и Меган“, со што ова беше нејзино второ појавување во јавноста во ремек-делото на Оскар де ла Рента.

За нејзиниот неодамнешен ангажман, таа облеката ја спои со класични црни мокасини од 700 евра, со нежен ремен од италијанскиот бренд „Aquacura“, еден од нејзините омилени, кои го носеше и претходно.

Меган ја остави својата шминка едноставна и недооценета за да го надополни нејзиниот жив аизглед. Еден допир на розово руменило и молив за очи низ нејзините капаци беа доволни за да се подобри тенот на војвотката.

Војвотката го дополни својот аутфит со пар едноставни, но елегантни и густи златни обетки.

Со гестикулација и менување на звукот на нејзиниот глас за да додаде повеќе во цитатите на ликовите, актерската кариера на Меган придонесе за наративот на приказната.

Децата се смееја и пееја додека Меган се трансформираше во лик на секоја страница додека ги читаше омилените книги на децата.

Извор: stil.kurir.rs