Меган Маркл во хитот оваа сезона: Удобни и модерни патики кои мора да ги имате

Најчесто со секој моден тренд, вклучително и со овој веќе некое време е носен како од многу трендсетери, но кога го носи на себе позната личност, тогаш тој тренд е официјално одобрен!

Скапите парчиња облека не секогаш биле еквивалентни за загарантираниот добар изглед, а честопати дури и не за квалитетот.

Патиките од овој (инаку француски) бренд се еквивалентни за квалитет, со оглед дека материјалите што се користат за нивна изработка се еколошки и природни (органски памук).

Цените се прифатливи, овие патики можете да ги најдете и по цена од 50 евра, додека цените генерално се движат помеѓу 70 и 150 евра.

Нивната популарност во светот на модата се должи на прилично ефикниот, а во исто време и класичен дизајн, лесно вклопувајќи се во практично сите видови стајлинг - тие изгледаат одлично во комбинација со костим, фустан, и секако фармерки и шорцеви.

Меган Маркл прво ги прошета на турнејата во Австралија пред две години, а од тогаш, до оваа сезона, тие полека но сигурно се сместија на горните полици во продавниците за чевли.

View this post on Instagram

Hvem ønsker seg disse superfine sneakersene fra Veja? Finnes i Grensen 12, @oslo_city og i nettbutikken Kr. 1399. Link i bio. @veja #grensensko #veja #vejasneakers #vejacampo #camposneakers #sneakers #summer #ss20 #news #fashion #style #trend #scandinavianfashion #ig_oslo #oslocity

A post shared by GRÆNDSENS SKOTØIMAGAZIN (@grensenskotoimagasin) on


Извор: elle.rs

Фото: Инстаграм


И чантата и е посебна: Меган Маркл ја носеше на своите последните кралски должности