Милена Антовска со нов имиџ: Џабе се бунев три години, морам да ги носам

Омилената водителка на утринската програма на Канал 5 телевизија Милена Антовска Станковска, на повеќето македонци, сподели фотографија на која таа носи наочари за гледање. А со тоа на јавноста и откри дека три години ги одбегнувала, но дека сега треба да ги носи секој ден.

Џабе се бунев три години, морам да ги носам“ - напиша Милена на Инстаграм стори до фотката на кои таа носи наочари.

Моделот е трендовски, со голем оквир и интересна боја, темновиолетова која се прелива.

Со или без очила Милена е секако убава и пред се дама која сосвојата искрена насмевка го разубавува денот на многумина.


Фото: Инстаграм - Милена Антовска/ Женски магазин - архива

Погледнете како изгледала водителката Милена Антовска пред 10 години: Има ли разлика? (ФОТО)