Младешки, забавно, сензуално: 3 мини фустани со кои Тамара Калиниќ нè хипнотизираше ова лето (ФОТО)

Наједноставните, а воедно и најубавите кратки фустани за специјални прилики оваа сезона ни ги покажа најпознатата српска инфлуенсерка Тамара Калиниќ.

Популарната инфлуенсерка Тамара Калиниќ е една од најуспешните жени во овој бизнис, и тоа на глобално ниво! Српската трендсетерка со адреса во Милано го обиколува светот, го зазема првото место на најпрестижните модни ревии и секојдневно ги воодушевува модните познавачи со своите модни комбинации, а бројот на нејзините обожаватели рапидно расте.

Стилот на Тамара е совршен спој на класиката со најактуелните трендови, а ова се моделите на кратки фустани во кои ја гледаме последните недели.

 На крајот на јуни, шармантната инфлуенсерка не' воодушеви на ревијата на Луј Витон, кога се појави во едноставен мини фустан со кратки ракави. Станува збор за модел со затворена јака што се шири од колковите и оддава младешки дух, а овие фустани можат да се носат со речиси секакви летни чевли: еспадрили, сандали, балетанки, влечки, бели патики...

Сепак, Тамара реши да го комплетира своето издание со неочекувани црни чизми, а го заокружи со прекрасна жолта чанта од споменатата модна куќа.


Неколку недели подоцна, Тамара Калиниќ се појави на еден настан во веројатно еден од најубавите фустани во кои сме ја виделе досега (а во случајот со нејзината гардероба конкуренцијата е огромна!).

 Станува збор за модел на Maison Valentino во ефективна зелена боја, кој паѓа и има ефектен исечок меѓу градите, а за се да биде уште посензуално, прерамките паѓаат по надлактиците.


Пред неколку дена инфлуенсерката откри како се релаксирала на прекрасниот италијански остров Капри, за еден настан избрала прекрасен темно виолетов мини фустан од Луиза преку Рома.

Нејзиниот избор беше уште еден краток фустан со крој, што е најдоминантен тренд годинава, а фустанот го држи едно ремче кое се протега преку рамото.

View this post on Instagram

A post shared by Tamara Kalinic (@tamara)


извор:GLOSSY