Многу жени лудуваа по Сајко од „Операција Трујумф“, а тој со години е во брак со жената што ја запозна на натпреварувањето: Денеска не пее и изгледа сосема поинаку (ФОТО)

Публиката го запозна Никола Сариќ Сајко во 2008-ма година, кога се натпреваруваше во „Операција триумф“

Пејачот ги освои срцата на публиката, а особено го сакаше женскиот пол. Но, неговото срце го освои Милица Церовиќ, 10 години постарата кореографка, која беше задолжена да работи со натпреварувачите во „Операција триумф“.

фото: Nova.rs/video

Многумина му предвидуваа успешна музичка кариера, но Сајко во меѓувреме се повлече од естрадата и се посвети на угостителството.

View this post on Instagram

A post shared by (@crniples)


„Почнав да водам кафуле со пријател, потоа друго и сега трето, што е повеќе клуб и сфатив дека ми е поисплатливо од музиката“, изјави Сајко пред неколку години, а потоа додаде:

„Мојот живот изгледа како кафански и музички надвор од медиумите. Свирам доста често, но не пеам. Тоа ми одговара, помалку стрес и помалку размислување. Не размислувам за враќање во јавниот живот, не би снимал ништо ново, добро ми е вака. Само што наполнив 30 години, па можеби ќе се предомислам. Се слушам од моите колеги од „Операција Триумф“. Вукашин пред некое време ме викаше на замена. Се слушам и со Ана Бебиќ, иако се омажи и има дете, па помалку се гледаме. Сега имаме различни навики и различни обврски“, изјави претходно популарниот Сајко.

View this post on Instagram

A post shared by (@crniples)


Иако многумина се сомневаа во нивната љубов, тој и Милица покажаа дека годините се само бројка. По 10 години врска се венчаа, а Сајко изјави дека „сѐ е исто освен што сега имаат бурми на рацете и една хартија во фиока“.

Сајко учествуваше и на манифестацијата „Фарма 2“, а со ОТ бендот, кој покрај него го сочинуваа Вукашин Брајиќ и Никола Пауновиќ, учествуваше и на Беовизија во 2009-та.


Извор: nova.rs