Модно усогласени: Билјана Дебарлиева и нејзиниот сопруг како холвудски пар на свадба

Билјана Дебарлиева важи за една од најубавите дами кај нас. Таа секогаш е уредно стокмена и облечена според настанот на кој се наоѓа. 

Водителката синоќа со следбениците на Инстаграм откри дека заедно со сопругот Јован биле на свадба, а токму по тој повод одбрала навистина софистицирана тоалета, која одлично ѝ прилега.

Билјана носи долг фустан со интересен дезен кој визуелно ја издолжува фигурата. Тоалетата на себе има три бои, портокалова, тегет и светло виолетова. Додека нејзиниот сопруг Јован носи одело во тегет боја со бела кошула.

Двајцата се модно усогласени и изгледаат како холивудски пар.


Фото: Инстаграм - Билјана Дебарлиева