Моќен напиток против вируси и настинки: Зелено смуди со лековити состојки (Рецепт)

Утрото нека ви почнува со здрави навики.

Ви прнесуваме рецепт за напиток со лековити својства и со кој вирусите и настинките ќе ве заобиколат.

Состојки:

-две шаки ​​спанаќ за бебиња

-две стапчиња целер

-лажичка семе од сусам

-половина зрела банана

-половина зелено јаболко

-лажичка кокосово масло

-лажица семе од чиа

-малку лимета или лимон

-половина лажичка свеж коријандер

Подготовка:

Исчистете ги свежите состојки и ставете ги во блендер, додадете флаширана вода со висока алкалност и измешајте. Најдобро би било да го пиете ова смути на празен стомак, наместо појадок или вечера.

Ќе го забрзате метаболизмот, со тоа килограмите ќе почнат да се топат, а витамините и минералите ќе ви помогнат да се одбраните од вируси и настинки.


Извор: stil.kurir.rs

Фото: Freepik.com

Moже да ве интересира:

Вкусно и корисно: Како да си го подготвите омиленото смути на Меган Маркл