На еден хороскопски знак му пристигнува голема парична добивка: Дневен хороскоп за 17 март

Проверете дали sвездите ќе ви бидат наклонети денес

Овен

Работа: Одличен ден за важна деловна зделка. Исходот од овој деловен состанок може да влијае на целиот нареден период.

Љубов: Денот исполнет со успех на сите нивоа ќе ве исполни со задоволство, а тоа ќе се почувствува меѓу вас и вашиот партнер.

Здравје: Солидно.

Бик

Работа: Овој ден ви носи воспоставување деловна соработка со странство. Ве очекува ненадејно службено патување.

Љубов: Слободните Бикови ги чека љубовна авантура со личност која ја познаваат од работа. Возбудлив и динамичен период.

Здравје: Настинка.

Близнаци

Работа: Овој ден може да ви донесе доцнење во приливот на средства, а тоа може да ја одложи реализацијата на некој важен проект.

Љубов: Слободните Близнаци очекуваат љубов на прв поглед и средба со личност кон која ќе се чувствуваат привлечени.

Здравје: Нервоза.

Рак

Работа: Раковите ги чека решение за важен административен проблем. Слушајте го гласот на вашата интуиција и ќе успеете.

Љубов: Раковите кои се чувствуваат незадоволни можат да донесат радикална одлука да ја прекинат врската. Уморни сте од компромиси.

Здравје: Главоболка.


Следна страна