Најпопуларни фризури за 2020 година: 6 славни жени ќе ве убедат дека е време за есенски промени

Ниту една фризура во последните неколку месеци, па дури и во последните неколку години, немаше толку влијание, како тоа што го направи Шарлиз Терон, трансформирајќи го својот изглед со всушност исклучително едноставна промена.

Кој би рекол дека долгата коса некогаш ќе престане да биде омилена во Холивуд, но овој тренд на црвениот тепих, го воведе минатата година Натали Портман со нејзината прекрасна кратка фризура со малку прамени во боја на мед.

И секако, како што веќе напоменавме убавата Шарлиз која прва ја скрати косата и предизвика генерален бум со својот изглед.

Каја Гербер, која практично цветаше откако ја исече косата, смени неколку бои на коса оваа година, но не ја допре должината, а кога на почетокот на септември се врати во старата (природна) нијанса на коса, уште еднаш бевме воодушевени од тоа колку добро може косата да изгледа.

Малку подолга коса ни претстави Пријанка Чопра, исто така трансформирајќи ја фризурата со поместување на разделот.


Постојат дури три форми на стилизирање на најпопуларната фризура оваа година, а тоа е потполно исправен раздел, потоа залижана наназад и онаа со благи кадрици од едната страна и нешто понагласено од другата страна.


извор:elle.rs