Не ги облекувајте: Модерни парчиња кои можат да ви ја расипат фигурата

Секоја дама сака да остане во чекор со модата и хит трендовите. Сепак, има некои модни парчиња облека , колку и да се популарни, не е добро да ги имате во вашата гардероба.

Сакаме да изгледаме добро и да се облекуваме во најновиот крик на модата. Па, во следните неколку редови ќе ви кажеме за некои од хитовите во женската облека во моментов, кои во никој случај не се добри за вас.

Важно е да ја изберете облеката според вашите сопствени вкусови и според вашата фигура. Не секогаш она што го гледаме на екранот или на насловната страница на списание ќе не одговара.

Денес ќе ви откриеме кои се трендовите на 2019 кои не се погодни за секого.


Лабава облека

Широката облека, колку и да е популарна, не е секогаш добро решение. Многу дизајнери мислат дека облеката припиена за телото е застарена, но дефинитивно да не е во ред да се облекува облека 5 броеви поголема од нашата.

Широките костуми и јакните навистина ја прават нашата фигура мистериозна, но сепак, жената мора пред сè и најважно да биде секси и убава, а не да личи како жената да е развлечена.


Кратка хеланка

Стилистите сметаат дека оваа мода нема да трае долго. Кратките хеланки, малку над коленото наскоро ќе останат во минатото. Вие не треба да инвестирате во такво нешто.

Облечени во кратки хеланки возете велосипеди, но ве молам не излегувајте на улица вака облечени. Вие не сте Ким Кардашијан, иако овој модел не ги покажува ниту своите форми во позитивно светло.


Панталони до глужд со широки ногавици

Ова не е дефинитивно дизајн. Сепак, ваков модел панталони не одговараат на секоја фигура. Мора да кажеме дека овој модел во голема мера ги скратува нозете и фигурата. Таквата облека би била совршена ако сте слаба и висока жена.

Меѓутоа, ако сте мали и имате поцелосни форми, тогаш е добра идеја да не се занесувате со овој моден тренд, туку да изберете работи што визуелно ќе ги издолжат вашите долни екстремитети.