Никогаш погламурозна: Колинда поради овој моден избор ја нарекоа најубавата жена во политиката! (ФОТО)

Колинда Грабар-Китаровиќ на социјалните мрежи се пофали со фотографии од доделувањето на наградите на Атлантскиот совет во Вашингтон, каде се појави во црвен фустан.

Поранешната претседателка на Хрватска, избра долг црвен фустан со голема машна која го истакнуваше нејзиниот тесен струк, а со гламурозното издание ги воодушеви сите. Фустанот го потпишува хрватскиот моден бренд „КРИЕ“.

View this post on Instagram

A post shared by  (@kolinda_gk)


„Убава жена“, „Госпоѓо претседателке, изгледате феноменално“, „Најубавата жена во политиката“, „Дамата во црвено“, „Каква линија“, „Совршена“, се некои од многуте комплименти што таа ги доби на социјалните медиуми.

Извор: dnevnik.hr